domki tiny house

Domki tiny house cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób ceniących sobie prostotę i minimalizm. Odejście od konsumpcjonizmu pozwala wyrwać się z pędu podążania za dobrami materialnymi, zapewnia to poczucie wewnętrznego spokoju. Rośnie odsetek osób, które dostrzegają, że mniej znaczy więcej. Dom tiny house pomimo niewielkiego metrażu może stać się przytulnym zaciszem domowym. Świetnie sprawdzi się do wypoczynku i zapewni komfortowe warunki do pracy.

Tiny house koszt budowy i zalety tego rozwiązania

Tiny house, czyli malutki dom, to mobilny obiekt mieszkalny, którego metraż nie przekracza 30 m2. Dla wielu osób będzie to w pełni wystarczające, szczególnie dla singli i par. Domy tiny house mają swój początek w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie można je spotkać już niemalże wszędzie. Niewielkie wymiary przekładają się na niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Możliwe staje się postawienie własnych czterech kątów bez konieczności zadłużania się, zaciągania kredytu na kilkadziesiąt lat. Dom tiny house jest mobilny, więc nie trzeba być przywiązanym do jednego miejsca. Można podróżować ze swoim prywatnym lokum. Miłośnicy podróżowania będą zachwyceni. Wystarczy podłączyć swój dom do przyczepy i ruszyć przed siebie. Pozwala to na bycie bardziej niezależnym.

Wybudowanie tiny house zajmuje tylko kilka tygodni. Jeśli komuś marzy się szybkie wprowadzenie do własnego domu, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Koszty budowy i utrzymania są relatywnie niskie. W domu tiny house można komfortowo zarówno wypoczywać, jak i pracować. Nie ma problemu z zaaranżowaniem łazienki, salonu z aneksem kuchennym, jadalni i sypialni. Stworzenie przytulnego zacisza domowego jest niezwykle proste. Nie wymaga się nawet zezwolenia na budowę. Średni koszt tiny house wynosi 90 do 170 tys złotych. Ograniczone formalności do minimum to kolejna zaleta. Nie trzeba zatrudniać ekipy budowlanej. Tiny house zajmuje niewiele miejsca na gruncie, dzięki czemu można postawić go nawet na mikrodziałce.