Idealne warunki budowy

Oferowane przez nas domy modułowe powstają w fabryce, w przystosowanych do tego warunkach. Specjalne stoły montażowe i suwnice pozwalają na stworzenie domu o niewyobrażalnej dla budownictwa tradycyjnego precyzji wykonania. Dzięki zaawansowanej technologii i maszynom dom posiada idealnie proste ściany oraz nie występuje problem pomyłki na budowie. 

Oferujemy zarówno domki „pod klucz” z pełnym wyposażeniem instalacji, mebli a nawet dodatków takich jak pościel czy telewizory (kilka modeli z naszej oferty), jak i domki w stanie surowym zamkniętym z opcjonalnym doprowadzeniem do stanu deweloperskiego. To do Państwa należy wybór standardu wykończenia. 

domy prefabrykowane

Przekrój ściany

Przykładowy przekrój ściany na podstawie modelu MD 8

Ściana:

1. Diamentowy panel
2. Wiatroizolacja
3. Panel SIP
4. Wiatroizolacja
5. Wełna mineralna (opcja)
6. Ruszt
7. Paroizolacja
8. Płyta meblowa

dom modułowy energooszczędny

Oszczędna technologia

Dzięki zastosowaniu paneli SIP nie ma konieczności dodatkowego ocieplania budynku, bowiem same panele posiadają w sobie rdzeń EPS. To kolejna oszczędność czasu. 

Warto zaznaczyć, że dzięki tej technologii nie tracimy czasu na schnięcie materiałów na budowie. Montaż odbywa się na sucho. 

Nie tracimy czasu na wywóz odpadów (i kosztów) bowiem wszystko jest przycięte co do mm. Każdy element posiada swój kod kreskowy, dzięki czemu montaż jest perfekcyjnie zorganizowany.  Nie tracimy również czasu i pieniędzy na dodatkowe wyjazdy do marketów budowlanych po brakujące materiały. 

Czym dokładnie jest technologia SIP i dlaczego jest energooszczedna?

Domy w technologii SIP w obecnych czasach stały się bardzo popularne. Ma to związek przede wszystkim z tym, że domy z paneli SIP są ekologiczne, a budowa jest bardzo łatwa i szybka. Dodatkowo budowa domu w technologii SIP jest dużo tańsza niż budowa tradycyjnego modelu. Metoda ta wykorzystywana jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii i stanowi alternatywę dla domów drewnianych lub murowanych.

Dom budowany z paneli SIP to budynek, który powstaje w połączeniu płyt strukturalnych SIP (Structural Insulated Panels), które zbudowane są z trzech części, a mianowicie z dwóch zewnętrznych warstw osłonowych oraz wewnętrznego rdzenia izolacyjnego. W środku każdego panelu SIP znajduje się wypełnienie z pianki poliuretanowej, styropianu lub poliestru ekstrudowanego. Płyta taka charakteryzuje się niską przepuszczalnością powietrza, a co za tym idzie wysoką energooszczędnością. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów paneli SIP. Najczęściej do budowy domów stosuje się panele o strukturze OSP, PPP oraz OSB. Rozmiar paneli SIP może różnić się w zależności od tego, gdzie mają być one umieszczone, nieco inne rozmiary będą miały panele przeznaczone na ścianę, a nieco inne na podłogę czy sufit. 

Uwaga!

Każdy model domu ze względu na swoje gabaryty oraz zastosowane elementy konstrukcyjne może nieco różnić się od siebie technologią, wymaganym fundamentem czy stanem wykończenia. Powyżej prezentujemy tylko podstawowe informacje na temat technologii budowy.

Bardzo prosimy w zapytaniu ofertowym wskazać, który projekt Państwa interesuje, a nasz zespół wyślę na maila niezbędne, szczegółowe informacje o technologii konkretnego projektu. 

Masz pytania?

Chętnie na nie odpowiemy