ile kosztują domy modułowe

Domy modułowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się jak najszybciej wprowadzić do własnego domu i to bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów. W przypadku budownictwa modułowego możliwe jest wzniesienie budynków nawet w okresie zimowym. Można liczyć na precyzyjne wykonanie ze względu na to, że moduły powstają w fabryce, skąd są bezpośrednio przywożone na plac budowy. Pojawia się wobec tego pytania, ile kosztują domy modułowe.

Dom modułowy ile kosztuje i czy warto go wybrać?

Domy modułowe mają wiele zalet. Wzniesienie obiektu zajmuje średnio parę miesięcy. Jeśli wybierze się dom bez fundamentów, to jego wzniesienie trwa zaledwie kilkanaście dni. Każdego potencjalnego inwestora interesuje to, ile kosztuje dom modułowy. Dobrą wiadomością są relatywnie nieduże wydatki na zakup projektu i budowę. Całkowita cena domu modułowego jest już z góry znana, dzięki czemu łatwo rozplanować budżet. Nie trzeba martwić się o to, że koszty wzrosną podczas realizowania inwestycji. Do wyboru jest wiele ciekawych i zróżnicowanych projektów, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Na ostateczną cenę domu modułowego wpływa wiele czynników. Znaczenie ma metraż budynku, liczba kondygnacji, zastosowane rozwiązania technologiczne, rodzaj użytych materiałów, sposób wykończenia. Obecnie niewielkie domy o powierzchni 35 m2, na które nie trzeba mieć nawet pozwolenia na budowę, to koszt rzędu 110 000 zł netto. Trzeba do tego doliczyć jeszcze wykonanie fundamentów i przyłączenie mediów. Jeśli ktoś potrzebuje większego domu, czyli w okolicach 50 m, to koszt wybudowania go wyniesie około 180 000 zł. Niemalże dwukrotnie droższy będzie budynek o powierzchni 100 m2.