mały dom dla 3 osobowej rodziny

Powiększenie się rodziny sprawia, że potrzebna staje się dodatkowa przestrzeń. Mieszkanie w bloku jest dosyć uciążliwe, szczególnie w przypadku małego dziecka. Trzeba liczyć się z wieloma ograniczeniami, więc warto pomyśleć o czymś swoim, co jednak nie musi wiązać się z dużym wydatkiem.

Mały dom dla 3 osobowej rodziny z prefabrykatów to świetne rozwiązanie ze względu na relatywnie niskie koszty i szybkie wykonanie. Budownictwo modułowe cieszy się rosnącą popularnością, zawsze można w przyszłości zwiększyć metraż dotychczasowego obiektu. Wystarczy rozbudować dom o kolejne moduły, co przełoży się na jeszcze większy komfort życia.

Jaki będzie odpowiedni projekt domu dla 3 osobowej rodziny?

W przypadku małżeństwa z dzieckiem wystarczający będzie dom o powierzchni 70 m2. Oczywiście jeśli komuś marzy się nieco więcej swobody i możliwości aranżacyjnych, to można zdecydować się na projekt domu w okolicach 100 m kwadratowych. Zapewnia to sporo wolnej przestrzeni do wykorzystania. Polecić można przede wszystkim prosty dom parterowy, czyli bez schodów, z ułatwioną komunikacją, z dwoma sypialniami, kuchnią połączoną z pokojem dziennym. Ciekawą opcją będzie także projekt domu z poddaszem użytkowym. Można w ten sposób wydzielić strefę dzienną i prywatną. Dostępne są także projekty nowoczesnych domów z pełnym piętrem, przestronnym salonem, garderobą, gabinetem. W przypadku mniejszych domów warto zadbać o to że przy, aby doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem.

W domach o metrażu 90 m2 można liczyć na dwie sypialnie i dwie łazienki, duży pokój dzienny z aneksem kuchennym, wiatrołap. Tańszym rozwiązaniem dla rodziny z dzieckiem będzie dom modułowy, który powstanie w ciągu dwóch miesięcy. Elementy składające się na konstrukcję powstają w fabryce i przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów, które muszę spełniać rygorystyczne normy. Zostaną one przewiezione na plac budowy i zamontowane przez doświadczonych fachowców. Wszystkie prace przebiegają sprawnie, nie trzeba martwić się dodatkowymi kosztami. Możliwy jest nawet samodzielny montaż, nie ma w tym niczego skomplikowanego, pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.